letná škola chemického a environmentálneho inžinierstva študenti stredné školy prezentácie laboratórne práce chemické inžinierstvo

15. Letná škola chemického a environmentálneho inžinierstva

Tento rok sa konal už 15. ročník Letnej školy chemického a environmentálneho inžinierstva pre študentov tretieho ročníka stredných škôl. Účastníci si odskúšajú koncept štúdia na univerzite a spoznajú bližšie chemické inžinierstvo.

Letná škola prebiehala od 26. do 30. júna na FCHPT STU v Bratislave. Organizáciu zabezpečili pracovníci Ústavu chemického a environmentálneho inžinierstva s podporou našej spoločnosti a taktiež generálneho partnera Slovnaft a.s. Oproti minulému ročníku sa jej zúčastnilo až 47 študentov z celého Slovenska. Aj tento rok bol pripravený bohatý program plný prednášok od pracovníkov Ústavu a firemných partnerov, laboratórnych prác a nechýbala ani exkurzia v rafinérii Slovnaft. Jedna z prednášok bola dokonca v angličtine a viedol ju výskumník z Mexika MSc. Rodrigo Maciar Garbett.

Študenti odcvičili 6 z celkových 12 laboratórnych prác pod vedením pracovníkov a doktorandov z Ústavu. Svoje tematické zastúpenie medzi experimentálnymi prácami mali environmentálne inžinierstvo, separačné procesy, biotechnológie, reaktorové inžinierstvo či tok tekutín.

Samozrejme, vysokoškolský život je aj o zábave, a preto bol pripravený športový deň, kde sa konali turnaje vo futbale, volejbale a aj stolnom futbale. Zábava pokračovala na spoločenskom večeri, počas ktorého prebiehal (ne)vedomostný kvíz. Veríme, že sa študenti vďaka kvízu čo to naučili.

Letnú školu sme ukončili prednáškami zástupcov firiem Mondelez, Duslo a Slovnaft. Vyvrcholením letnej školy boli prezentácie študentov, ktorí predniesli výsledky jednej z odcvičených prác. Samozrejme, najlepšie prezentácie ako aj prednášatelia boli ocenení vecnými cenami od našich firemných partnerov. Na záver všetci účastníci dostali diplom o účasti.

Poďakovanie patrí zamestnancom a doktorandom Ústavu, ktorí venovali čas a úsilie nádejným vedcom a technikom. Takisto patrí vďaka študentom odboru chemické inžinierstvo, ktorí sa rozhodli vo svojom voľnom čase pomôcť s organizáciou a boli pomocnou rukou každému letnoškolákovi.

15. ročník Letnej školy chemického a environmentálneho inžinierstva bol dokumentovaný aj na Instagrame a v priloženej fotogalérii si môžete prezrieť pár momentov z podujatia.

Letnú školu chemického a environmentálneho inžinierstva podporili:

logo Slovnaft
Logo BASF
Partneri a sponzori Letná škola chemického a environmentálneho inžinierstva

Späť na zoznam noviniek