Stres – priateľ či nepriateľ? [One more skill]

Hneď po sviatkoch sa zišli študenti, učitelia a absolventi chemického inžinierstva na druhej prednáške zo série workshopov doplnkového rozvíjania mäkkých zručností One more skill, kde sa učili rozlišovať pozitívne a negatívne účinky stresu a dozvedeli sa zopár tipov na lepšie sústredenie sa.

Známe tváre z prvej prednášky, ale aj nové tváre sa ukázali v stredu 2.11. poobede na druhej prednáške zo série One more skill pod názvom Focus a de-stress. Na rozdiel od prvého workshopu sa tento raz účastníci zišli v útulnom priestore zasadačky Ústavu chemického a environmentálneho inžinierstva FCHPT STU v Bratislave.

Rečníčka Olívia Hurbanová z večernej školy Brainery (HighBrõws) účastníkom ukázala, ako sa veda díva na stres, v čom ľuďom stres pomáha a v čom škodí. Naučili sme sa, že pre produktívnu prácu je nielen dôležité sa sústrediť, ale aj relaxovať. Olívia si s účastníkmi prešla aj optimálne dĺžky práce, oddychu a poodhalila tipy na efektívnejšie učenie sa a zdravší životný štýl – kedy ísť spať, kedy je človek najproduktívnejší a ako by mal človek vyhovieť svojmu telu. Prednášky sa zúčastnilo celkovo 23 študentov, učiteľov a absolventov pôsobiacich v odbore chemické inžinierstvo a príbuzných vedných odboroch. O občerstvenie sa okrem vlastných zdrojov SSCHI postarala aj študentská firma PeČAJ, ktorej výrobok, pečený čaj v rôznych príchutiach, zožal veľký úspech nielen u účastníkov, ale aj u pozvaných rečníkov.

Takmer 3,5-hodinová akcia síce vyčerpala mnohých, ale aj na základe diskusií cez prestávku a po samotnej prednáške veríme, že podnietila v hlavách obecenstva nové idey a možno aj námety na experimenty so zvyšovaním vlastnej produktivity. O pokračovaní série One more skill budeme čoskoro informovať na našom webe.

Malá ochutnávka akcie očami nášho fotografa:

1/6
Späť na zoznam noviniek