Študenti a učitelia rozvíjali svoje soft skills

V poslednú septembrovú stredu sa uskutočnil prvý workshop zo série One more skill, ktorá je doplnkovým vzdelávaním zameraným na rozvoj soft skills (mäkkých zručností) akými sú pútavé prezentovanie, tímová práca, zvládanie stresu či schopnosť prispôsobiť sa zmenám.

Pútavá rečníčka, zvedavé publikum a nadšení organizátori. To všetko sa stretlo vo večerných hodinách v stredu 28.9.2022 na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie na prvej z prednášok spadajúcich pod sériu One more skill organizovanú našou spoločnosťou, konkrétne v osobe Dr. Janky Krázel Adamíkovej. Keďže sa jednalo o otváraciu prednášku v pilotnom ročníku akcie, všetci účastníci boli zvedaví, ako celý večer dopadne.

Témou prvej prednášky bola Zmena a adaptívne myslenie, ktorú viedla rečníčka Olívia Hurbanová z večernej školy Brainery (HighBrõws). Olívia prešla s účastníkmi rôzne aspekty ľudského rozmýšľania, preverila mozgy prítomných audio-vizuálnymi hlavolamami a dala mnoho námetov na zamyslenie sa. Prednášky sa zúčastnilo celkovo 43 študentov a učiteľov pôsobiacich v odbore chemické inžinierstvo a príbuzných vedných odboroch. Bezmála trojhodinová akcia síce vyčerpala mnohých, ale aj na základe diskusií cez prestávku a po samotnej prednáške veríme, že podnietila v hlavách obecenstva nové idey. O pokračovaní série One more skill budeme čoskoro informovať na našom webe.

Malá ochutnávka akcie očami nášho fotografa:

1/6
Späť na zoznam noviniek