konferencia ssche 2024
Konferencia 20. 05. - 24.05.2024 od 08:00

50. Medzinárodná konferencia Slovenskej spoločnosti chemického inžinierstva – SSCHE 2024

Dátum: 20. 05. - 24.05.2024
Čas: 08:00
Miesto: Hotel Hutník, Tatranské Matliare


Po dlhšej prestávke zavádzame do našej každoročnej medzinárodnej vedeckej konferencie s 50-ročnou tradíciou aj slovenskú sekciu venovanú predovšetkým transferu vedomostí v oblasti dekarbonizácie priemyslu a jej legislatívnej podpory. Samostatným tematickým celkom bude predstavenie foriem podpory priemyselného výskumu a vývoja a okrúhly stôl s odborníkmi z tejto oblasti.

Základné informácie k slovenskej sekcii konferencie

Konferenciu SSCHE 2024 organizuje Slovenská spoločnosť chemického inžinierstva za asistencie Ústavu chemického a environmentálneho inžinierstva STU. Cieľom slovenskej časti konferencie je poskytnúť platformu na transfer vedomostí medzi tromi základnými piliermi technologického pokroku:

 • priemyselné podniky,
 • akadémia,
 • legislatívna sféra.

Konferencia sa uskutoční v dňoch 20.-24. mája 2024 v čarovných Vysokých Tatrách v hoteli SOREA Hutník, Tatranské Matliare. Program konferencie začína v utorok (21. mája) doobeda a končí vo štvrtok (23. mája) večer, viď predbežný program konferencie.

Tematické celky slovenskej sekcie konferencie

 • Technologická voda (nadviazanie na príspevky odborného semináru z novembra 2023)
 • Obnoviteľné zdroje energie – modely a realita

Registrácia

Na konferenciu sa môžete prihlásiť online pomocou webového konferenčného systému. Pod odkazmi Registrovať/Prihlásiť sa a Účastníci nájdete všetky informácie o tom, ako vykonať registráciu a ako generovať faktúru. O platbe za konferenciu nás prosím informujte vopred do 1. mája 2024. Potvrdenie o platbe je možné zaslať organizátorom e-mailom na sschi@sschi.sk.

Konferenčné príspevky

Príspevky budú prezentované formou prednášok a okrúhleho stolu (panelová diskusia s rečníkmi).

Prednášky: Trvanie prednášky je 20 minút. Na prezentáciu je určený dataprojektor s konferenčným PC, v prípade problémov s kompatibilitou je možné zapojiť vlastný počítač. Pre účastníkov konferencie budú po skončení akcie k dispozícii na stiahnutie verzie prednášok schválené rečníkmi.

Okrúhly stôl: Za každým blokom prednášok bude nasledovať okrúhly stôl s predchádzajúcimi rečníkmi moderovaný odborníkom z danej oblasti. Trvanie diskusie bude približne 1 hodina. Celková dĺžka bude závisieť od položených otázok pre prítomných expertov cez platformu Slido a naživo.

Konferenčná platba 1 DAY (1 konferenčný deň)pred 29. februárommedzi 29. februárom a 15. aprílompo 15. apríli
Registračný poplatok (štandardný)220 €240 €270 €
Registračný poplatok (člen SSCHI)200 €230 €250 €
Registračný poplatok (študenti)150 €150 €200 €
Sprievodná osoba70 €70 €70 €
Konferenčná platba STANDARD (2 a viac konferenčných dní)pred 29. februárommedzi 29. februárom a 15. aprílompo 15. apríli
Registračný poplatok (štandardný)330 €360 €399 €
Registračný poplatok (člen SSCHI)300 €340 €370 €
Registračný poplatok (študenti)230 €230 €299 €
Sprievodná osoba70 €70 €70 €

Registračný poplatok zahŕňa:

 • Konferenčné materiály
 • Zborník na USB disku
 • Občerstvenie a welcome drink
 • Účasť na spoločenskom večeri („conference party“)
 • Prenájom konferenčných priestorov
 • Administratívne a organizačné poplatky

Cenník ubytovania:
Náklady na ubytovanie v hoteli SOREA Hutník sú 50 € za osobu a noc v dvojlôžkovej izbe vrátane raňajok a miestnej dane a 68 € za osobu a noc v jednolôžkovej izbe vrátane raňajok a miestnej dane.

Cenník stravného:
Cena obeda v hotelovej reštaurácii je 10 € a večere 12 € vrátane 1 ks nápoja k obedu a k večeri.

Transport:
Doprava je individuálna. Medzi Bratislavou a Popradom existuje vlakové spojenie a autobusové spojenie medzi železničnou stanicou (resp. autobusovou stanicou) v Poprade a Tatranskými Matliarmi. Viac informácií o medzinárodných a vnútroštátnych spojeniach v rámci Českej a Slovenskej republiky vrátane cestovných poriadkov nájdete na stránkach www.idos.cz, www.cp.sk, www.eurobus.sk/en.

Miesto konferencie

Konferencia SSCHE 2024 sa koná v priestoroch hotela SOREA HUTNÍK I., Tatranské Matliare, v čase od 20. do 24. mája 2024.

Kontakt:

Hotel *** SOREA HUTNÍK I.
059 53 Tatranské Matliare
GPS: E 20° 17′ 8.5″ N 49° 10′ 36″
Tel.: +421 52 4467 446-8
E-mail: hutnik@sorea.sk

V prípade nejasností odporúčame navštíviť stránku hotela: http://www.sorea.sk/en/vysoke-tatry/hotel-sorea-hutnik-i/.

 

1/13

Autobusový výlet so sprievodcom do historického mesta Levoča a na stredoveký Spišský hrad

Pri príležitosti blížiaceho sa 50. výročia konferencie SSCHE organizujeme autobusový výlet so sprievodcom do neďalekého stredovekého historického mesta Levoča a stredovekej zrúcaniny Spišského hradu, ktoré sú súčasťou svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Cena výletu je čiastočne sponzorovaná SSCHI a je stanovená na 5 €. Platba bude prebiehať na mieste konferencie pred výletom. Počet miest v autobuse je obmedzený na 50 osôb.

Výlet sa plánuje realizovať vo štvrtok popoludní , 23. mája 2024 po obede. Návrat z výletu sa uskutoční do 19:00 hod. pred večerou.

Prosíme, aby ste svoj nezáväzný záujem o účasť na výlete uviedli v konferenčnom systéme počas registrácie ako účastník konferencie.

1/9

Dôležité dátumy

Príchod a registráciaOd pondelka, 20.5.2024
Odborný programOd utorka 21.5.2024 (cca od 09:00) do štvrtka večera 23.5.2024
Odchodový deňPiatok, 24.5.2024
Spoločenský večerStreda, 22.5.2024
Zverejnenie predbežného programuApríl 2024
Deadline na nahratie abstraktov a plných znení príspevkovpredĺžené do 21.4.2024
Uzavretie registrácie a platba20.4.2024 *

* Registrácia po tomto termíne (bez nároku na ubytovanie a stravu) je možná cez e-mail: sschi@sschi.sk alebo telefonicky: +421 259 325 250.

Organizačný výbor konferencie Vám ďakuje za rešpektovanie termínov zasielania príspevkov, záväznej registrácie a úhrady konferenčných poplatkov.

 

Informácie o podmienkach konferencie SSCHE 2024 a storno podmienkach nájdete v nižšie uvedenom dokumente.

Súbory na stiahnutie

Program priemyselnej sekcie nájdete v nasledujúcom dokumente.

Súbory na stiahnutie

Partneri konferencie SSCHE 2024

Platinoví

Zlatí

          logo PROMA ENERGY, s.r.o.

Partneri

logo SPNZ           logo MM Team s.r.o.      

logo BASF Slovensko, s.r.o.            logo RONA           logo Duslo, a.s.

 

  

                       

logo Eversheds Sutherland

Mediálni partneri konferencie SSCHE 2024

logo Energie-Portállogo CHEMAGAZÍN

 

 

V prípade Vášho záujmu o prezentáciu vedecko-výskumného príspevku v anglickom jazyku uvádzame nižšie preklad doplnkového anglického opisného textu ku konferencii. Príspevky je možné prezentovať ako prednášky v dĺžke do 20 minút alebo ako postery počas vyhradeného času na posterovú sekciu. Originálny text k tejto sekcii nájdete po prepnutí stránky do anglického jazyka.

 

Základné informácie

Cieľom konferencie je prezentácia najnovších výsledkov výskumu a technologicko – inžinierskych riešení v oblasti chemického a biochemického inžinierstva, strojárstva v chémii, riadenia procesov v chemickom a potravinárskom priemysle so zameraním na racionálne využívanie zdrojov energie, ekológiu a manažment rizík.

Konferencia sa uskutoční v dňoch 20.-24. mája 2024 v čarovných Vysokých Tatrách v hoteli SOREA Hutník, Tatranské Matliare.

Účasť študentov na konferencii je viac než vítaná. Aj pre 50. ročník konferencie SSCHE zorganizujeme študentskú súťaž o najlepší poster s ocenením troch najlepších posterov, ktoré posúdi medzinárodná vedecká komisia. Študenti sa môžu do súťaže prihlásiť cez konferenčný systém pri vkladaní svojho príspevku.

Predbežné sekcie konferencie

 • Reaktorové inžinierstvo a katalýza
 • Bioinžinierstvo a biotechnológia
 • Separačné procesy
 • Environmentálne inžinierstvo
 • Manažment rizík a procesná bezpečnosť
 • Návrh a regulácia priemyselných procesov
 • Prestup hybnosti, tepla a látky
 • Materiálové inžinierstvo

Registrácia

Na konferenciu sa môžete prihlásiť online pomocou webového konferenčného systému. Pod odkazmi Registrovať/Prihlásiť sa a Účastníci nájdete všetky informácie o tom, ako vykonať registráciu a ako generovať faktúru. O platbe za konferenciu nás prosím informujte vopred do 1. mája 2024. Potvrdenie o platbe je možné zaslať organizátorom e-mailom.

Konferenčné príspevky

Príspevky budú prezentované formou plenárnych prednášok, prednášok v sekciách a posterov.

Prednášky: Trvanie prednášky by nemalo presiahnuť 20 minút. Odporúčame zredukovať na minimum odvodenie matematických rovníc a popisu údajov v tabuľkách. Zameriavajte sa na vysvetlenie východísk a dosiahnutých výsledkov. Na prezentáciu je možné použiť dataprojektor s konferenčným PC, v prípade problémov s kompatibilitou je možné zapojiť vlastný počítač.

Postery: Poster by mal obsahovať nadpis s menami autorov, pracovisko a mailovú adresu. Veľkosť tabule je 87 cm (šírka) x 118 cm (výška). Očakáva sa, že autori budú prítomní pri svojich posteroch počas posterovej sekcie (podľa programu konferencie).

Abstrakty príspevkov sú povinnou súčasťou registrovaných príspevkov. Voliteľne je možné ku príspevku doplniť aj jeho Plný text. Abstrakty a Plné texty je potrebné vypracovať podľa pokynov uvedených na anglickej stránke konferencie  (https://www.sschi.sk/en/event/ssche2024/) a nahrať ich do konferenčného systému do 15. apríla 2024.

Zborník abstraktov a plných textov bude zverejnený na USB disku a bude distribuovaný účastníkom pri registrácii.

Inštrukcie pre prispievateľov do časopisu Chemical Papers

Všetkým účastníkom odporúčame nahrať rozšírený príspevok zo svojich prednášok, resp. posterov vo forme originálnych vedeckých článkov do lokálneho impaktovaného časopisu Chemical Papers.

Rukopisy je potrebné nahrať cez online systém časopisu – https://www.editorialmanager.com/CHPA/default.aspx. V sprievodnom liste môžete uviesť, že príspevok bol prezentovaný na konferencii SSCHE. Váš príspevok bude následne zverejnený s poznámkou pod čiarou odkazujúcou na prezentáciu na konferencii SSCHE. Rukopisy musia plne vyhovovať požiadavkám časopisu, ktoré sú dostupné na https://www.springer.com/journal/11696 . Autori sú povinní použiť rukopisnú predlohu požadovanú redakciou časopisu.

Ak máte špeciálne otázky a požiadavky, prosím kontaktujte redakčnú radu časopisu cez e-mail: chempap@chempap.org.

Späť na zoznam udalostí