one more skill technicke prezentovanie sschi
Workshop 07.12.2023 od 14:30

Najväčšie mýty o technických prezentáciách [One more skill]

Dátum: 07.12.2023
Čas: 14:30
Miesto: Knižnica ÚCHEI, 4. posch.


Druhá séria One more skill workshopov prináša tento raz prednášku predsedu našej spoločnosti o najväčších mýtoch technických prezentácií. Dozviete sa, čo (ne)robiť, aby ste úspešne zvládli prezentovať výstupy plné technických dát.

One more skill podujatia sú doplnkovým vzdelávaním zameraným na rozvoj soft skills. Zručnosti ako pútavé prezentovanie, tímová práca a zvládanie stresu pomáhajú nielen v profesijnom, ale aj osobnom živote. Minulý mesiac sme sa bližšie pozreli na prácu v tímoch, teraz si prejdeme tipy a triky spojené s prezentovaním dátovo bohatých výstupov technických analýz a vedeckej práce. Témou budú technické prezentácie, ich príprava a prednes.

Laboratórne merania, prevádzkové experimenty, počítačové simulácie. Všetky tieto aktivity produkujú výstupy plné dát a technických informácií, ktoré sú náročné na pochopenie. Na workshope Najväčšie mýty o technických prezentáciách sa dozviete, ako zaujať pozornosť nielen odborníkov, ale aj tých, ktorí nemajú hlboké technické znalosti.

Zistíte, čo (ne)robiť, aby ste efektívne komunikovali výsledky svojej práce. Náš rečník odhalí vlastné tipy na tvorbu prezentácií a podelí sa o skúsenosti z vystupovania na rôznych podujatiach – od vedeckých konferencií až po televízne rozhovory. Technické prezentácie sú jeho špecialitou. A kto ním bude?

Predseda našej spoločnosti Ján Janošovský, učiteľ a vedec roka, pôsobí ako analytik v komunikačnej agentúre Green Talk a zároveň vyučuje na FCHPT STU. Svoje skúsenosti s prezentovaním technicky náročných tém pretavil do viacerých ocenení najlepších prednášok na vedeckých konferenciách ako aj do výstupov v médiách. Nenechajte si ujsť náš posledný tohtoročný One more skill workshop.

Kapacita na akciu je obmedzená na 30 ľudí, preto sa neváhajte zaregistrovať cez registračný formulár. Registrácia je otvorená len do 4. decembra! Sledovať novinky o udalosti viete aj cez facebook. Vstupné na akciu je dobrovoľné a prípadné získané prostriedky využijeme na obohatenie občerstvenia a ďalšie vzdelávacie aktivity SSCHI.

Späť na zoznam udalostí