Život pneumatiky Continental prednáška
Prednáška 23.02.2023 od 09:30

Život pneumatiky – od suroviny k produktu

Dátum: 23.02.2023
Čas: 09:30
Miesto: Zasadačka ÚCHEI, FCHPT STU


V spolupráci so spoločnosťou Continental odpovieme na otázku ako vyzerá výroba pneumatiky od suroviny až po hotový produkt.

Ako absolventi FCHPT pomáhajú

Spoločnosť Continental je na Slovensku jednotkou vo výrobe pneumatík. Vo svojom regióne zároveň patrí k najväčším zamestnávateľom. V jej radoch pôsobí aj viacero chemických inžinierov a iných špecialistov, ktorí sú absolventi FCHPT. Tí sa teraz vracajú na svoju alma mater a priblížia študentom chemického inžinierstva a technológie polymérnych materiálov ako vyzerá výroba pneumatiky a ako oni sami prikladajú ruku k dielu. Poslucháčov prevedú celým životom pneumatiky, ktorý zahŕňa výskum a testovanie materiálov, vývoj a optimalizáciu výrobných procesov a počítačové simulácie jednotlivých krokov.

Výzva pre študentov

Aj skúsení chemickí inžinieri a technológovia však potrebujú pomoc. Tu vstupujú do rovnice študenti. Continental im ponúka viacero foriem spolupráce:

  • bakalárske práce
  • platené letné stáže
  • diplomové práce
  • iné formy po dohode

Ak sa chcete dozvedieť viac, neváhajte prísť vo štvrtok 23. februára do zasadačky Ústavu chemického a environmentálneho inžinierstva na 3. poschodí, blok D. Aby ste náhodou nezabudli, pridajte sa aj na facebookovú udalosť.

Štvrtok nabitý akciami

Popularizačnou prednáškou z dielne spoločnosti Continental to vo štvrtok len začína. Od 13:00 sa môžete v rovnakých priestoroch tešiť aj na pokračovanie série One more skill, a to konkrétne prednáškou na tému Emočná agilita. Neváhajte a strávte deň s SSCHI. Pre účastníkov prednášky od spoločnosti Continental je prichystaný aj malý darček.

Späť na zoznam udalostí