Výskum a vývoj pneumatík prezentovaný študentskému publiku

Zástupcovia firmy Continental predstavili študentom výskum a vývoj pneumatík

Návrat naspäť domov. Taký podtitulok by mohla niesť prezentácia zástupcov firmy Continental o výskumno-vývojových aktivitách v gumárenskom priemysle. Všetci prezentujúci boli absolventmi chemickej fakulty a tak dokázali študentom chemického inžinierstva podať informácie naozaj z prvej ruky.

Päť zástupcov jednotlivých oddelení z rôznych oblastí, ktoré spadajú pod výskum a vývoj výroby pneumatík predstavilo študentom svoju pracovnú náplň na popularizačnej prednáške Život pneumatiky – od suroviny k produktu. Študentov preniesli celým procesom výberu vhodných materiálov, ich testovania a úpravy na výsledný produkt. Continental si dal na prednáške skutočne záležať a oživil ju ukážkami materiálov v rôznej fáze svojho vývojového cyklu. Študenti, ako aj prísediaci učitelia, si mohli na vlastné oči pozrieť a vlastnými rukami pocítiť, ako vyzerá pneumatika prv než sa dostane do výbavy motorového vozidla. V rámci prezentácie boli predstavené aj možnosti pre zapojenie študentov už počas štúdia. Continental v tomto smere ponúka platené pracovné stáže počas leta, ale aj vypracovanie záverečných prác – ako bakalárskych, tak aj diplomových. U mnohých v publiku podnietili bližší záujem o výskum a vývoj v gumárenskom priemysle.

V následnej diskusii sme sa dozvedeli, že o absolventov odboru chemické inžinierstvo je v Continentali skutočný záujem. Minulý rok nastúpili až dvaja a tento rok tiež uspela na pohovore ešte len študentka posledného piateho ročníka tohto odboru. Teší nás, že absolventi, ktorých združuje naša spoločnosť, nemajú problém nájsť svoje uplatnenie aj v tomto priemyselnom odvetví. Diskutujúci tiež rozobrali všemožné aplikácie chemického inžinierstva nielen vo vývoji nových pneumatík, ale aj v optimalizácii ich výroby. Zaujímavú myšlienku prezentoval aj profesor Juma Haydary z Ústavu chemického a environmentálneho inžinierstva, ktorý otvoril tému recyklácie a udržateľnosti gumárenských výrobkov. Aj táto oblasť, ktorá nesprevádza v podnikoch len výskum a vývoj, ale aj každodenný chod výrobných zariadení, patrí do portfólia chemického inžinierstva.

prednášajúca absolventka FCHPT
publikum sledujúce prednášku k téme výskum a vývoj pneumatík
odpoveď na otázku z publika
publikum sledujúce prednášku k téme výskum a vývoj pneumatík
spoločná fotografia zástupcov Continental a SSCHI
1/5

Máte aj vy záujem predstaviť sa študentom, učiteľom a výskumníkom z odboru chemické inžinierstvo? Hľadáte partnerov na výskum a vývoj alebo potrebujete rozšíriť svoju zamestnaneckú základňu o čerstvú pracovnú silu? Neváhajte sa nám ozvať a dohodneme si ďalší postup. Zaistite si budúcnosť pre svoje podnikanie vďaka kvalitným zamestnancom a spoľahlivým výskumným partnerom, spojte sa s SSCHI.

Späť na zoznam noviniek