cover_BASF
Prednáška 24.04.2024 od 13:30

Riešenia BASF pri dekarbonizácii chemického priemyslu

Dátum: 24.04.2024
Čas: 13:30
Miesto: Zasadačka 3130 (FCHPT)


Absolvent chemického inžinierstva a zamestnanec spoločnosti BASF Maroš Filčák nám porozpráva viac o dekarbonizačných riešeniach, ktoré BASF aplikuje v priemysle. Seminár sa uskutoční v stredu 24.4.2024 o 13:30 v zasadačke ÚCHEI.

Získané teoretické poznatky je nevyhnutné dopĺňať o praktické skúsenosti. Chemické inžinierstvo nie je výnimkou. To je hlavný dôvod, prečo sa snažíme študentom chemického inžinierstva prinášať odborné semináre a workshopy od profesionálov z priemyslu. Bola to napríklad popularizačná prednáška zástupcov firmy Continental, generálny riaditeľ spoločnosti 5m solution študentom objasnil prácu v projekčnej firme na konkrétnej prípadovej štúdii.

Chemické inžinierstvo v praxi

Tentokrát sa pozrieme na prácu chemického inžiniera vo firme BASF, ktorá vyrába chemikálie, ale aj plasty, či pesticídy. Pri vývoji nových technológií spoločnosť berie do úvahy aj globálne problémy. Touto témou sa budeme zaoberať aj počas najbližšieho odborného semináru. Zástupca firmy BASF Maroš Filčák nám prácu chemického inžiniera predstaví v prednáške s názvom Riešenia BASF pri dekarbonizácii chemického priemyslu.

Odborný seminár sa uskutoční v zasadačke ÚCHEI FCHPT STU v stredu 24.4. od 13:30. Vstup je voľný a registrovať sa nie je potrebné.

Späť na zoznam udalostí